NEDEN TOST&MORE ?

Evet Tost&more ile yeni tanışmış olmama rağmen bağımlı hale geldim denilebilir. Bu ürünü herkesin tanıması gerelkiyro diye düşü...
Evet Tost&more ile yeni tanışmış olmama rağmen bağımlı hale geldim denilebilir. Bu ürünü herkesin tanıması gerelkiyro diye düşündüğüm için 10 Ocak'da anneleri ağırlayarak firma kurucu Sn. Serpil Poyraz ile bir lansman gerçekleştireceğiz.

Detaylar için takipte kalın bence :)


Firma Neden Tots&More  açıklamış bize :)
Sadece bir ürün değil, organik ve adil ticaret esaslarıyla üretilmiş bir ürün seçtiniz. Tüm tekstil ürünlerimiz sertifikalıdır ve %100 organik pamuktan imal edilmiştir. Üretimimizde kullanılan pamuk, dünyanın en kaliteli pamuklarından olan Ege Bölgesi pamuğudur. 

Sertifikalı ürün, genetiği ile oynanmamış pamuktan üretilmiş ve üretimin tüm aşamalarında organik tekstil ürünü yönetmeliklerinde yasaklanan zararlı kimyasalların kullanılmadığı üründür. Üretim sürecinde, sertifikalı boyama, baskı ve üretim yöntemleri kullanılmakta, üretim esnasındaki atıkların doğaya salınımı kontrollü ve organik sertifikasyon yönetmeliklerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Ürünlerimizde kullanılan çıtçıt ve düğme gibi malzeme ve aksesuarlarda, krom, nikel ve ambalaj malzemelerinde PVC gibi, sertifikasyon yönetmelikleri ile yasaklanan maddeler kullanılmamaktadır. Sonuç olarak, aldığınız ürün hem çevre hem de bebeğinizin hassas cildi için iyi bir seçimdir.

Tots&More Organik ve Çevre Dostu Davranış İlkeleri

  1. Ürünlerimizde % 100 sertifikalı Türk pamuklarından üretilmiş kumaşları kullanmaktayız. Üretimin her aşaması sertifika yönetmeliklerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Bu sertifikalar, GOTS (Global Organic Textile Standards)  gerekliliklerinin sağlandığını belgeler ve GOTS onaylı sertifika vermeye yetkilendirilmiş kuruluşlardan biri olan CU (Control Union Certifications) tarafından verilmiştir. 
  2. Ürünlerimizde yalnızca doğal boyalar ve organik tekstil ürünlerinde kullanılması uygun, sertifika veren kuruluşlar tarafından onaylanmış boyalar kullanılmaktadır.
  3. Ürünlerimizde kullanılan düğme ve çıtçıtlar nikel ve krom içermemekte, YKK firması tarafından üretilmektedir.
  4. Üretimimiz, tarladan fabrikaya, iplik, kumaş ve nihai ürün aşamasına kadar Ege Bölgesi sınırları içerisinde gerçekleştirildiğinden, düşük karbon ayak izi  oluşturmaktadır.
  5. Üretimde çalışan işgücünün çalışma koşulları güvenli ve sağlıklıdır. Çocuk işçi çalıştırılmaz, çalışma saatleri yasal sınırlara uygundur ve çalışanlar arasında ayrımcılık yapılmaz. Çalışanların dernek kurma ve toplu pazarlık hakklarına saygı gösterilir.
  6. Temizlik ve bakım ürünleri, ECOCERT sertifikalı, alerji testlerinden geçirilmiş, hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünlerdir.
  7. Ahşap oyuncaklarımızda kullanılan boyalar,  AB standartlarına göre 88/378/EEC  Toys Safety Directive gerekliliklerine uygun boyalar olup zehirli madde içermemekte ve oyuncaklarda bakteri oluşumuna izin vermemektedir.
  8. Kataloglarımız, ambalaj malzemelerimiz ve paket kağıtlarımız % 100 geri dönüşümlü kağıttan üretilmiştir.
  9. Tots&More, bir bebeğin gıda dışındaki ihtiyaçlarını organik olarak temin edebilmeniz için, organik ve doğa dostu yaşam felsefesini bütünüyle uygular. Bu amaçla sitemizde giysi yanında, bu giysileri yıkama çözümlerini, organik bebek bakım ürünlerini ve organik bebek bezlerini de bulabileceksiniz.

DAHA FAZLASI

new 7771331351188088621

Yorum Gönder

emo-but-icon

duyuru

''ÇİÇEK KADINLAR EKTİNLİĞİ'' renkli dakikalar ile çok keyifi geçti...
''WİSHMORE TADIM GECESİ'' nde basın,şef ve gurme-mekan bloggerları ile keyifli sohbetlerle buluşuldu...
item